ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLE GENÇLİK HAFTASI BAŞLIYOR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası 15-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

14 MAYIS 2018 / MUSTAFA KEMAL CEYLAN

Gençlerin; sosyal,  kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası 15-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

İZMİR GENÇLİK HAFTASI GENÇLİK MERKEZLERİ  PROGRAMLARI

15 MAYIS SALI

Açılış programı

             BORNOVA GENÇLİK MERKEZİ    *Gençlik Konseri (Bornova Cumhuriyet Meydanı)

             BUCA GENÇLİK MERKEZİ             * 13:00-16:00 paintball (Kaynaklar Cannet Vadisi)

             ÖDEMİŞ GENÇLİK MERKEZİ        *13.00-16.00 “Gençlerle Maharetli Eller” (Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

             TİRE GENÇLİK MERKEZİ                  * Müze Gezisi

             YASİN BÖRÜ GENÇLİK MERKEZİ   *  13.00 Farkındalık Merkezi (İyilik Ağacı)

                 * 14.00 Basketbol Turnuvası (Gençlik Merkezinde)

               BAYINDIR GENÇLİK MERKEZİ    * Kaymakamlık Makamına Ziyaret (9:30)

  *Yıldızlar Voleybol Turnuvası     (10:10 - Kapalı Spor Salonunda)

  * Düşündükçe Tasarlıyoruz, Tasarladıkça Çiziyoruz(Karikatür) (10:00 GM    Salon)

*Atletizm Şenlikleri (9:00) Futbol Sahasında okullardan ve halkın katılımıyla gerçekleştirilecektir.

16 MAYIS ÇARŞAMBA

             BORNOVA GENÇLİK MERKEZİ *Buz Pateni etkinliği (12.00 – 13.00)

             BUCA GENÇLİK MERKEZİ          *Point AVM(Ebru etkinliği ve Gençlik Merkezi tanıtımı  10.00-18.00)

10:00 12:00 doğa yürüyüşü(Balçova Terapi Ormanı)

             ATATÜRK GENÇLİK MERKEZİ    * Bisiklet Grubu ile Etkinlikler(İnciraltı Balçova)

             ÖDEMİŞ GENÇLİK MERKEZİ        *11.30-13.00 ve 16.15-17.30 Eğitsel Oyunlar

             TİRE GENÇLİK MERKEZİ               * Halka açık alanda Halk Oyunları gösterisi

             YASİN BÖRÜ GENÇLİK MERKEZİ   * 11.00 Geleneksel Çocuk Oyunları (Anne-Kız, Baba-Oğul)

(Gençlik    Merkezinde)

  *14.00 Mangala Turnuvası(Gençlik Merkezinde)

             BAYINDIR GENÇLİK MERKEZİ      *  Yıldızlar Voleybol Turnuvası     (10:10 - Kapalı Spor Salonunda)

* Düşündükçe Tasarlıyoruz, Tasarladıkça Çiziyoruz(Karikatür) (10:00 GM    Salon)

* Mukavva Kullanma Sanatı Etkinliği (9:00) Ortaokul Öğrencileri için Bayındır Gençlik Merkezi

*Atletizm Şenlikleri (9:00) Futbol Sahasında okullardan ve halkın katılımıyla gerçekleştirilecektir.    

17 MAYIS PERŞEMBE

             ÖDEMİŞ GENÇLİK MERKEZİ        * 14.00-16.00 Mangala Turnuvası (3 Eylül YBO)

  * 16.00-17.00 19 Mayıs Temalı Karikatür Çizimi (3 Eylül YBO)

             YASİN BÖRÜ GENÇLİK MERKEZİ   *10.00 Satranç Turnuvası(Gençlik Merkezinde)

  * 11.30 Mangala Turnuvası(Gençlik Merkezinde)

   * 14.00 Karikatür Sergisi(Gençlik Merkezinde)

  * 15.30 Tiyatro Gösterisi(Gençlik Merkezinde)

             BAYINDIR GENÇLİK MERKEZİ       *Yıldızlar Voleybol Turnuvası     (10:10 - Kapalı Spor Salonunda)

   *Gençlik Konseri (14:00 GENÇLİK MERKEZİ BAHÇESİ)

  *Engelsiz Yaşam Etkinliği (Özel Eğitim Gereksinimli Kişilere yönelik) (9:00 Kapalı Spor Salonunda)

* Düşündükçe Tasarlıyoruz, Tasarladıkça Çiziyoruz(Karikatür) (10:00 GM      Salon)

*Tuz Hamuru Etkinliği (9:00) İlkokul Öğrencileri için BAYINDIR GM de gerçekleştirilecektir.

Satjyer Lider Merve PINAR tarafından icra edilecektir.

 *Atletizm Şenlikleri (9:00) Futbol Sahasında okullardan ve halkın katılımıyla gerçekleştirilecektir.                            

18 MAYIS CUMA

             BORNOVA GENÇLİK MERKEZİ * Yeşilçam Köyü Musacan ortaokulunda izmanço ile bahar şenliği  ve satranç turnuvası (13.00 – 16.00)

             BUCA GENÇLİK MERKEZİ           *10:00- 11:00 aerobik, zumba ,dans(hasan ağa parkı)

* 13:00-16:00 masa tenisi , basketbol, mangala, halat çekme  gibi oyunlar  oynamak(hasan ağa parkı)                 

             ATATÜRK GENÇLİK MERKEZİ     * Merkez Etkinlikleri(Sokak Oyunları,Mangala,Masa Tenisi…)

             ÖDEMİŞ GENÇLİK MERKEZİ        *14.00-.15.00 Badminton

 *19.00-21.00 İftar Programı (Aziz Tepe Kuran Kursu)

             TİRE GENÇLİK MERKEZİ               * Satranç Turnuvası

             YASİN BÖRÜ GENÇLİK MERKEZİ   * 10.00 Köy Okulu Ziyareti(Spor İstasyonları-Çocuk oyunları-

 *Keçeden Oyuncak hediye edilmesi)

   *14.00 Badminton Turnuvası (Gençlik Merkezinde)

             BAYINDIR GENÇLİK MERKEZİ          *Yıldızlar Voleybol Turnuvası     (10:10 - Kapalı Spor Salonunda)

  *Gençlik Projeleri Sunumu (9:00 GM salonu)

 * Düşündükçe Tasarlıyoruz, Tasarladıkça Çiziyoruz(Karikatür) (10:00 GM    Salon)

* Atletizm Şenlikleri (9:00) Futbol Sahasında okullardan ve halkın katılımıyla gerçekleştirilecektir.

19 MAYIS CUMARTESİ

               İZMİR GENÇLİK MERKEZLERİ

             BAYINDIR GENÇLİK MERKEZİ      

 

 *Yıldızlar Voleybol Turnuvası     (10:10 - Kapalı Spor Salonunda)

* Düşündükçe Tasarlıyoruz, Tasarladıkça Çiziyoruz(Karikatür) (10:00 GM    Salon)

*Sağlıklı İçin Yürüyelim –Herkes Spor Yapsın (9:50-Bayındır hükümet konağı    önü)

 *Çelenk Sunma Programı (9:30 Atatürk anıtı önü

*Güreş Müsabakaları 13.00 Bayındır Belediyesi Spor Kompleksinde gerçekleştirilecektir.

*Tekvando gösterileri 14:00 Bayındır Belediyesi Spor Kompleksinde gerçekleştirilecektir.

*Program(Genç voleybol takımı ve Kurum amirleri Voleybol Müsabakası)  (10:30) Bayındır Belediyesi Spor Kompleksinde gerçekleştirilecektir

*Atletizm Şenlikleri (9:00) Futbol Sahasında okullardan ve halkın katılımıyla gerçekleştirilecektir.