ŞAMPİYON CİMNASTİKÇİLERİMİZİ ÇİÇEKLERLE KARŞILADIK

İspanya'nın Tarragona kentinde düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları'nda 9 madalyaya ulaşan artistik cimnastik milli takım sporcuları, yurda döndü.

28 HAZİRAN 2018 / MUSTAFA KEMAL CEYLAN

İspanya'nın Tarragona kentinde düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları'nda 9 madalyaya ulaşan artistik cimnastik milli takım sporcuları, yurda döndü. Rekortmen sporcular, Adnan Menderes Havalimanı’nda İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Nüammer USLU tarafından çiçeklerle karşılandı.

İspanya'da düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları'nda, paralel aletinde altın, atlama masası ve yerde gümüş, genel tasnifte bronz madalyaya ulaşan Ahmet Önder, halkada altın madalya kazanan İbrahim Çolak, barfiks aletinde ikinci olan Ümit Şamiloğlu, atlama masasında bronz madalyaya ulaşan Ferhat Arıcan ile kadınlar yerde gümüş madalya kazanan Göksu Üçtaş Şanlı'nın da yer aldığı cimnastikçi ve antrenörlere, Adnan Menderes Havalimanı'nda İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen davul zurnalı karşılama düzenlendi.

Karşılamada; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Nüammer USLU, cimnastikçilerin aileleri, yakınları ve arkadaşları yer aldı. USLU'nun sporculara çiçek verdiği karşılama sırasında Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN da telefonla cimnastikçileri tebrik etti.

Nüammer USLU, gazetecilere yaptığı açıklamada, cimnastik branşında öncelikle yapılan tesislerin ardından sporcu başarılarının da arka arkaya geldiğini söyledi. Cimnastikte başarılı İzmirli sporcuların çokluğuna dikkati çeken Uslu, "Milli cimnastikçilerimiz Akdeniz Oyunları'nda da başarılı sonuçlara imza attılar. Hepsini tebrik ediyorum, bu başarılarının devam edeceğine inanıyorum." diye konuştu.