GENÇLİK YAZ KAMPI ÇEŞME’DE BAŞLADI

Çeşme Gençlik Kampı 1. Dönemi; Ordu, Ankara, Samsun, Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Giresun’dan 170 kampçının katılımıyla bugün başladı.

29 HAZİRAN 2018 / MUSTAFA KEMAL CEYLAN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Çeşme Gençlik Kampı 1. Dönemi; Ordu, Ankara, Samsun, Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Giresun’dan 170 kampçının katılımıyla bugün başladı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği Yaz Gençlik Kamplarının başvuruları devam ediyor. Gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplar için başvuru tarihleri 15 Nisan - 15 Temmuz olarak belirlendi. 2017 yılı içerisinde yaklaşık 110 bin gencin yararlandığı gençlik kamplarında 2018 yılı için 125 bin genç hedefleniyor.

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu gençlik kampına katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.  Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecek.

7 günlük dönemler halinde ve kız ile erkek gruplarının ayrı ayrı katılacakları kamplara, başvurular on-line olarak internet üzerinden yapılacak.  Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecek.

Kamp başvurularının değerlendirilmesinde; Aile aylık net geliri 1.603 TL’nin altında olanlara, 2017 - 2018 eğitim-öğretim döneminde takdir belgesi alanlara, Gençlik merkezi üyelerine, Kamplarımıza katılmak amacıyla üç yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara, yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanınacak.

Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi ilk 5 dönem için 08 Haziran 2018'de, son 5 dönem için ise 20 Temmuz 2018 tarihinde genclikkamplari.gsb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekecek.

Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecek. 12-13 yaş grubu (2005-2006 doğumlular) kızlar Mavi(Deniz) kamplara, 14-22 yaş grubu (1996-2004 doğumlular) kızlar Yeşil(Doğa) kamplara, 12-15 yaş grubu (2003-2006 doğumlular) erkekler Mavi(Deniz) kamplara, 16-22 yaş grubu (1996-2002 doğumlular) erkekler Yeşil(Doğa) kamplara başvuru yapabilir.

12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kayıt olamadıkları yaz kampına başvuruda eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecek. Yaz kamplarına katılmak isteyenler, kamp kataloğuna