54. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU SELÇUK – MANİSA ETABI BAŞLADI

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR 2018) 5. etabı olan Selçuk-Manisa etabı başladı.

13 EKİM 2018 / Cem Kartal
HABERİNFOTOĞRAFLARI

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR 2018) 5. etabı olan Selçuk-Manisa etabı başladı. Selçuk Hükümet Meydanı’ndan başlayan etabın startını İl Müdürümüz Nüammer USLU, Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı verdi. Yarışma öncesi milli bisikletçilerimiz İl Müdürümüz Nüammer USLU ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Toplam 20 takımdan 138 sporcunun yer aldığı turun beşinci etabında bisikletçiler 137 kilometre pedal çevirerek Manisa Valilik binası önündeki finiş noktasına ulaşacak. TUR 2018’in dördüncü etabı olan 205,5 kilometrelik Marmaris-Selçuk etabını, 5 saat 24 dakika 22 saniye ile Alexey Lutsenko kazanmıştı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, start öncesi yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun en güçlü yılını yaşadıklarını, güçlü ekiplerin mücadelesine tanıklık ettiklerini, Türk Milli Takımı’nın da tura istikrarlı biçimde devam ettiğini ifade etti. Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, turun Türkiye’nin tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını, ilçenin de bundan payını aldığını belirtti.