İzmir’in 8 Mayıs Pazar günü ev sahipliği yapacağı, dünyanın en büyük yardım koşularından “Wings For Life World Run” organizasyonunun basın toplantısı Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kültürpark’tan start alacak ve “Tüm Dünyada Aynı Anda Koşamayanlar İçin Koş” sloganıyla yapılacak olan koşunun tanıtım toplantısı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Tunç Soyer ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Semra Çetinkaya’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıda;Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Ford Türkiye Pazarlama Müdürü Talat İşçioğlu, Redbull Koşucuları; Dario Costa ile Hazal Nehir yer alırken ünlü oyuncular; Anıl Altan ile Müge Boz ve Basketbolcu Caner Erdeniz de katılarak destek verdi.

İl Müdürü Eskici yaptığı konuşmada; “İzmir çok büyük spor faaliyetlere ev sahipliği yapıyor.Bu özelliği olan yarışma da İzmir’i ayrıcalıklı kılıyor tüm İzmir iyilik yapmak için bir araya geliyor.

İzmir sürekli spor organizasyonları ile anılan kent oldu ve son yıllardaki tüm bu organizasyonlarla İzmir sporun başkenti haline geldi çok gurur verici özellikle bu yarışmanın özel amacını düşünecek olursak tüm dünya aynı anda aynı amaç için iyilik yapmak için koşacak.

Son olarak aynı amaç için tüm dünya ile bir araya geldiğimiz wings for life World organizasyonunda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

‘DÜNYAYA DUYURACAĞIZ’

 

Etkinliğin basın toplantısında konuşan İBB Başkanı Tunç Soyer, binlerce kişinin, omurilik felcine yönelik bilimsel araştırmalara destek olmak için koşacağını belirterek şunları söyledi: Wings for Life World Run Araştırma Vakfı, bu koşuyu omurilik felcinin tedavisi için tüm dünyada gerçekleştirilen araştırmaları desteklemek amacıyla düzenliyor. Bu organizasyonun tüm gelirleri, omurilik felcinin tedavisini bulmaya yönelik son teknoloji araştırmaları için harcanıyor. Saat 14.00’te başlayacak yarış, sekiz ayrı ülkede aynı anda gerçekleşecek ve yayınlanacak.  8 Mayıs’ta İzmir’den dünyaya omurilik felciyle mücadeleye verdiğimiz desteği duyuracağız.”dedi

 

Wings for Life World Run'ın Kültürparktan start alacak. Parkur  katılımcıları önce benzersiz bir deniz manzarasına sahip Karşıyaka sahiline yönlendirecek. Ardından ise Sasalı Doğal Yaşam Parkı ve Kuş Cenneti gibi mekanlarda göz kamaştırıcı bir yolculuğun ardından Menemen güzergahında devam edecek. Yakalama Aracı son koşucuyu yakaladığında ise yarış sona erecek.