Sporcu lisansı, spor kulüplerine yardım, otomasyon sistemiyle ilgili uygulamalar ve sorunların giderilmesine yönelik eğitim Semineri Sona Erdi.

Sporda Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ile Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Kulüpleri Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen e-lisans, e-vize, e-spor kart, sporcu bilgi formu, kulüp bilgi formu, veli izin belgesi, ilişiksiz belgesi-bonservis ve sportif ceza işlemleri ile ilgili proje tamamlanarak e-devlet üzerinden hizmete sunuldu.

Söz konusu projenin hayata geçirilebilmesinden sonra Spor Kulüpleri  Daire Başkanlığı Sicil Lisans Şube Müdürü Sayın Şevket ÖZERDEM ve  İl Müdürümüz Murat ESKİCİ’nin başkanlığında 9 Kasım 2020 tarihinde İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halkapınar Spor Salonu Toplantı Salonunda, Sicil Lisans ve Spor Kulüpleri Şube Müdürü, Mali İşler Şube Müdürü,Spor Faaliyetleri Şube Müdür,il ve İlçelerdeki Sicil Lisans personellerine yönelik uygulamalı ve teorik hizmet içi eğitim gerçekleştirildi.

 

Eğitimde; sporcu lisansı, spor kulüplerine yardım, otomasyon sistemiyle ilgili uygulamalar ve sorunların giderilmesine yönelik bilgiler verildi. Özerdem, yapılan bilgilendirme seminerlerinin çok olumlu sonuçlar verdiğini ifade etti.

  İzmir’de gerçekleştirilen Eğitim İçin gelen Spor Kulüpleri Daire Başkanlığı Sicil Lisans Şube Müdürü Sayın  Şevket ÖZERDEM ; İl Müdürümüz Murat ESKİCİ’ye  spora ve Sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.