Duyurular

DUYURU: 

Bilindiği üzere,  2019-2020 Eğitim Öğretim yılı okul spor faaliyetleri;  Pandemi (Covid-19) salgını nedeniyle; 13 Mart 2020 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın talimatları ile durdurulmuştur.   Ancak,  söz konusu salgınla mücadelenin uzaması nedeniyle  Milli Eğitim Bakanlığınca  2019-2020  eğitim öğretim yılının tamamlandığının ilan edilmesi nedeniyle,  söz konusu eğitim öğretim yılı kapsamında  13 Mart 2020 tarihinden sonrası için herhangi bir faaliyet yapılmayacak olup,  belirtilen tarihe kadar yapılan müsabakalar tescil edilmiştir. 

 Önemle duyurulur !!!

_______________________________________________________________________________

ÇOK İVEDİ VE ÖNEMLİ DUYURU :   Gençlik ve Spor Bakanlığının yazılı talimatı gereğince; 13 Mart 2020 tarihinden itibaren okul sporları mahalli, grup, yarı final  ve Türkiye Birinciliği yarışmaları ile bu yarışmaların teknik toplantıları; 2020 yılı Nisan ayı sonuna kadar iptal edilmiş olup, önceden yapılan planlama doğrultusunda  bugün seyircisiz olarak yapılacak (13.03.2020) mahalli  müsabakalar ise; söz konusu talimata istinaden  ivedilikle durdurulmuş ve iptal edilmiştir. 

Okul spor faaliyetleri ile ilgili  önümüzdeki  tarihlerde gerçekleşecek gelişmeler için web sayfamızın takibi son derece önem arz etmektedir.  
ÖNEMLE DUYURULUR !!!
____________________________________________________________________________________________________________________
***ÖNEMLİ!!!
BİSİKLET MÜSABAKA DUYURUSU
10 MART 2020 SALI GÜNÜ YAPILMASI PLANLANAN BİSİKLET MÜSABAKALARI, 11 MART 2020 TARİHİNE ALINMIŞTIR. 

BUZ PATENİ DUYURUSU YAYINLANMIŞTIR. 06.03.2020

Basketbol Gençler B Yarı Final Müsabakaları 02-05 Mart 2020 İZMİR
Basketbol Gençler B Yarı Yarı Final Müsabakaları (K-E) 02-05 Mart 2020 tarihleri arasında ilimiz
Halkapınar Spor Salonunda yapılacaktır.
Teknik Toplantı: 01 Mart 2020 Saat: 17:00 Halkapınar Spor Salonu
İletişim: Mehmet AYDIN 05536115864 (Basketbol branş sorumlusu)
ÖNEMLİ:  LÜTFEN İNCELEYİNİZ !!!
Esame Oluşturma İşlem Sırası İle İlgili  Yönerge aşağıda belirtilmiştir.
TAKIM SPORLARI ESAME OLUŞTURMA İŞLEM SIRASI.pdf
FERDİ ESAME OLUŞTURMA İŞLEM SIRASI.pdf
----------------------------------------------------------------------------------?
ÖNEMLİ:  Branşlarla ilgili tüm duyurular, fikstürler ve müsabaka programı bilgilendirmeleri;  web sayfamızda bulunan "FİKSTÜR" sayfasında yayınlanacak olup,   duyurular sayfasında sadece  okul spor faaliyetleri ile ilgili genel duyurular yayınlanacaktır. ÖNEMLE DUYURULUR. 

==================================================

MESAİ SAATLERİMİZ: 08:30-12:30 / 13:30-17:30 İLETİŞİM NUMARAMIZ: 0-232-4648208 DAHİLİ 155-156-158
E-POSTA:  35_okulsporlari@gsb.gov.tr

=================================================

ÖNEMLİ: Okul Spor Faaliyet Yönetmeliği ve Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi ile ilgili 22 KASIM 2019 Cuma günü yapılacak olan eğitim semineri toplantısı, 25 kasım 2019 Pazartesi günü saat:14.00-17.00 tarihine ertelenmiştir.
Yer: Atatürk Stadı Kompleksi Faal Futbol Hakemleri Derneği Toplantı Salonu

==================================================
ÖNEMLİ:
Aşağıda belirtilen tarihlerde, Okul Spor Faaliyet Yönetmeliği ve Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi ile ilgili  eğitim semineri verilecektir.
Yer: Atatürk Stadı Kompleksi Faal Futbol Hakemleri Derneği Toplantı Salonu
Lise Kademesi: 20 Kasım 2019 Saat: 14:00-17:00
Ortaokul Kademesi: 21 Kasım 2019 Saat: 14:00-17:00
İlkokul Kademesi: 22 Kasım 2019 Saat:14:00-17:00
Tüm okullara önemle duyurulur.

ÖNEMLİ DUYURU:
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı,
-Mahalli Yarışmalar Sonuç Bildirim Tarihleri
-2019-2020 Yarışma Takvimi
-Branş Yaş ve Kategoriler
Aşağıdaki adreste ("Yarışma Bilgileri" alt  menüsünde) yayınlanmıştır.
https://spor.sgm.gov.tr/okulsportal/SpordaliListesi.aspx?btid=12#

ÖNEMLİ DUYURU :    Gençlik ve Spor Bakanlığınca revize edilen Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği;  02 Kasım 2019  tarih ve  30936 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.    İncelemek için  aşağıya konulan linke tıklayınız.
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/11/20191102-2.htm

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ  HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU:
-Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde   Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile  Okullar tarafından müştereken 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına kadar  kullanılan  "Okul Sporları Bilgi Yönetim Sisteminin"(Mülga)   yerine  Gençlik ve Spor Bakanlığınca;   Bilgi Yönetim Sistemi Okul Sporları Modülü  geliştirilmiştir.   Söz konusu program  en kısa sürede kullanıma açılacak olup,  programın kullanıma açılmasına müteakip,  ilkokul, ortaokul ve liselere  ayrı ayrı olmak üzere   tanıtım ve lansmanı yapılacaktır.  
Okullar tarafından  ön bilgi edinilmesi amacıyla hazırlanan yardım dökümanı  aşağıda sunulmuştur. Lütfen İncelemek için 
TIKLAYINIZ.pdf
--------------------------------------------------------------------------------------

SPORCU SAĞLIK RAPORLARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU !
** Not: Söz Konusu uygulama, Aile Hekimliklerinden Sağlık Raporu çıkartamayanlar için geçerlidir.
Sağlık Bakanlığının  30/09/2019 tarihli   Sağlık Raporları Hakkında Usul ve Esasları düzenleyen Yönergesinin  42'nci maddesinin 7'nci bendinde;  " Sporcu lisansı için sağlık raporu almak üzere başvuran kişiler Gençlik ve Spor Bakanlığı birimlerinden aldıkları sevk belgesi ile sağlık hizmet sunucularına başvurur. Sporcu lisansı dışında sosyal faaliyet amaçlı spor faaliyeti için sağlık raporu alınması zorunlu değildir. Kişilerden alınacak beyan formu ile spor faaliyetlerine katılım sağlanabilir." denilmektedir.

 

Anlaşılacağı üzere;   sporcu lisansı  çıkarmak için  öncelikli belge konumunda  olan  sağlık raporu almak isteyen  sporcu adayları;  doğrudan  sağlık hizmet sunucularına başvuramayacak olup, Bakanlığımız ilgili birimlerine (İlgili Gençlik ve İlçe Müdürlüklerine) başvurmak suretiyle  sevk işlemi yaptırmaları gerekecektir.

Bu bağlamda;    gerek okul spor faaliyetleri  gerekse  amatör spor faaliyetleri lisansları için gerekli olan  sağlık raporunu almak isteyen sporcu adaylarının (18 yaş altı: veli veya vasileri)  öncelikle Gençlik ve İlçe Müdürlüklerimize  müracaat etmeleri ve sağlık hizmet sunucularına  sevk işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

Ayrıca  18 yaş altı sporcu adayları için  yukarıda  belirtilen sevk belgesinin yanı sıra, veli veya vasileri tarafından  "Sağlık Bilgi Formlarını" (EK-6) doldurmaları  ve bu belgeler birlikte sağlık hizmet sunucularına  başvurmaları  gerekmektedir. Sporcu sağlık sevk formu örneği ve sağlık bilgi formu örneği;  "Okul Sporları Gerekli Belgeler"  modülünde yayınlanmıştır.

_________________________________________________________________________________________________

ÖNEMLİ DUYURU :    Okul Spor Faaliyetleri için  81 İlde yıllar itibariyle kullanılan  ve Gençlik ve Spor Bakanlığı  Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde  işletilen  "Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi"   2019 yılı Nisan ayından itibaren  yazılımsal ve diğer bir takım  sıkıntılar nedeniyle  kapatılmıştır.   Anlaşılacağı üzere  mevcut  "Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi"  bundan sonra kullanılmayacak olup,    Bakanlığımız ilgili birimlerince  yeni   "Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi"  yazılım çalışmaları  ivedilikle  yapılmaktadır.   Bahse konu yeni sistem;  2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına yetiştirilmeye çalışılmakta  olup,   bu bağlamda; Bakanlığımız  İlgili Birimlerince  titizlikle ve süratle  çalışmalar yürütülmektedir.   Yeni Sistemle  ilgili çalışmaların bitimine  müteakip,  sistemin okullarımıza lansmanı için  gerekli  çalışma ve programlar  düzenlenecektir.  Yeni sistemin  eski sisteme göre  çok daha  verimli, kullanımı kolay ve sağlıklı olacağı öngörülmektedir. 

ÖNEMLE  DUYURULUR !!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2019-2020 Eğitim Öğretim yılının  başarılarla dolu, sağlıklı ve huzurlu bir yıl olması  dileğiyle.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


HARCIRAH İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU !!!

(Lütfen aşağıda sunulan açıklamalar ile tabloyu titizlikle inceleyiniz.)

OKUL SPOR FAALİYETLERİ HARCIRAH İŞLEMLERİ.docx
TOPLU SEYAHAT BİLDİRİM FORMU TARİH ÇİZELGESİ.xlsx
TOPLU SEYAHAT BİLDİRİM FORMU ÖRNEĞİ


-ÖNEMLİ DUYURU- !!!

Okul Spor faaliyetleri kapsamında  yapılan İl birinciliği yarışmaları sonucunda  derece elde eden ve  grup, yarı final ve Türkiye birinciliği yarışma kademelerine katılmaya hak kazanan takım ve ferdi spor kafilelerinin idareci ve çalıştırıcıları;  kendilerine mail yoluyla gönderilen  onay belgelerini  1 paraflı 3 parafsız olmak üzere  toplam 4 suret olarak  düzenlemeleri ve  imza süreçlerini yerine getirmeleri gerekmektedir.  
______________________________________________________________________________________________________
Okul Sporları Şube Müdürlüğü İletişim: 0232 464 82 08 dahili 155-156-158
Mail : 35_okulsporlari@gsb.gov.tr
2029-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPORLARI BRANŞ TALİMATLARI, SPOR HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ WEB SAYFASINDA YAYINLANACAKTIR.
(https://spor.sgm.gov.tr/okulsportal/SpordaliListesi.aspx?btid=12)  
MÜSABAKA İÇİN GEREKLİ LİSANSLAMA VB. İŞLEMLERİ YAYINLANACAK BRANŞ TALİMAT VE YAŞ KATEGORİLERİ DOĞRULTUSUNDA YAPILMALIDIR.

İL MÜSABAKALARI PROGRAMI, TALİMATLAR YAYINLANDIKTAN SONRA YİNE BURADA YAYINLANACAKTIR.

ÖNEMLİ ! 


ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME :
Sporcu öğrencilerin sağlık uygunluğunu ve veli iznini gösteren EK-5  belgeleri ve sağlık raporları ile  ilgili Yönetmelik maddesi çerçevesinde okullar tarafından düzenlenecektir. Müsabakalar öncesinde  aşağıya eklenmiş olan EK-5 TAAHHÜT BELGESİ hakem heyetlerine iletilecektir. Bu bağlamda; EK-5 belgelerinin düzenlenmesi ve birer suretlerinin saklanması yükümlülükleri; Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliğinin 15 .Maddesi doğrultusunda tamamen okul müdürlüklerine verilmiş olup,  doğacak bütün risk ve sorumluluklar okul müdürlüklerine ait olacaktır.