İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle ilimizde Spor ve Gençlik Merkezi etkinlikleri düzenleyecek…

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anma etkinlikleri” kapsamında inanç, dirayet, birlik ve beraberlik ruhuyla”

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştireceği 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Koşusu, 81 ilde saat 10:00 da yapılacak.

*15 Temmuz 2020 tarihinde saat:10.00’da Atatürk Stadı Çevresinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Koşusu yapılacak

*15 TEMMUZ 2020 Tarihinde saat 22.00 ‘da Gündoğdu Meydanı - Konak Meydanı Parkuru’nda   15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Sancak Koşusu Şehitlerimizin anısını nesilden nesile aktarmak için her sene tekrarlanacaktır. 

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı çerçevesinde geniş çaplı organizasyonlar yapılacak. 4 gün sürecek etkinliklerde fotoğraf sergisi, kahramanlık türküleri konseri, Geceden Şafağa 15 Temmuz belgesel gösteriminin yanı sıra maraton koşusu yapılacak. Bütün Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan Sancak Koşusu ilimizde de Gündoğdu Meydanından başlayıp Konak Meydanı’nda son bulacak. 2 bin 500 metrelik parkurun sonunda sancak, İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER’E teslim edilecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı çerçevesinde İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bir dizi organizasyon gerçekleştirilecek.

Organizasyon, Fotoğraf, Resim Ve Güzel Sanatlar Sergiyle Start Alacak Fetö ile mücadelenin kararlı bir şekilde diri tutulması adına, fiziksel ve ya çevrimiçi ortamlarda; fiziksel mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun olarak yapılacak olan etkinlikler, bugün başlayacak ve 4 gün devam edecek olan Fotoğraf, resim ve güzel sanatlar sergisiyle start alacak. Bayındır Gençlik Merkezi’nde 15 Temmuz günü yaşanan olaylarda çarpıcı ve sembol olmuş fotoğrafların toplu şekilde gösterimi yapılacaktır.

KAHRAMANLIK EZGİLERİ SESLENDİRİLECEK

Ardından 14 Temmuz’da kahramanlık ezgileri adı altında bir müzik programı gerçekleştirilecek. Saat 14:00’deki programda kahramanlık türküleri ve ezgilerinden oluşan müzik programı, Bornova Gençlik Merkezinde saat:14:00 de  gençlerin ve vatandaşların katılımı ile yapılacak.

 GECEDEN ŞAFAĞA 15 TEMMUZ BELGESELİ

13-14-15 Temmuz 2020 tarihinde saat 11:00’de “Geceden Şafağa 15 Temmuz” belgesel gösterimi olacak. Bornova Gençlik Merkezi/Ege Üniversitesi Genç Ofis de “Geceden Şafağa 15 Temmuz” belgeseli gösterimi izleyicilerle buluşacak.

ŞEHİT AİLESİ ZİYARET EDİLECEK

14 Temmuz saat 17:00’da Afrin Şehidi Muhammed Cihangir Çubukçu Ailesi, Buca Yasin Börü Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllü gençlerle ziyaret edilecek.

SABAH NAMAZININ ARDINDAN ŞEHİTLERİMİZ DUALARLA ANILACAK

Organizasyonların son ayağında, gençler sabah namazında buluşacak. 16 Temmuz saat 04:00’da İzmir  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından belirlenmiş olan Tire İlçemizde ki Camii’de sabah namazında buluşarak, şehitlerimiz için dua edilecek.

13 Temmuz tarihinde başlayıp, 16 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan geniş çaplı organizasyonlar, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

İşte Program…

İZMİR

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ PROGRAMI

*13-14 veya 15 Temmuz 2020

FOTOĞRAF, RESİM VE GÜZEL SANATLAR SERGİSİ

Bornova Gençlik Merkezimizde 15 Temmuz günü yaşanan olaylarda çarpıcı ve sembol olmuş fotoğrafların toplu şekilde gösterimi yapılacaktır.

*15 Temmuz 2020-10.00 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA KOŞUSU

Spor Hizmetleri Birimi bünyesinde Atatürk Spor Kompleksi Çevresinde yapılacaktır.

*15 Temmuz 2020-22.00

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ SANCAK KOŞUSU

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan Sancak Koşusu ilimizde de Gündoğdu Meydanından başlayıp Konak Meydanı’nda son bulacak. 2500 metrelik parkurun sonunda sancak ilimiz Valisine teslim edilecektir.

*16 Temmuz 2020- 04.00

Gece boyunca Cumhurbaşkanlığımızın uygun gördüğü 15 Temmuz konulu şarkı, marşlar ve videoların gösterimi. Protokol üyelerinin halkı selamlaması ve konuşma yapmaları ile program devam edecek,sabah namazı ile program son bulacaktır.

NOT:Planlanan bütün programlar fiziksel ve/veya çevrimiçi ortamlarda; fiziksel mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecektir.

Gençlik Merkezleri Programları için Tıklayınız;

 

GENC¸LI·K MERKEZLERI· 15 TEMMUZ PROGRAMI.pdf

 

15 TEMMUZ 2020  DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ İZMİR VALİLİĞİ PROGRAM AKIŞI

    20.00 Mehteran Takımının Büyükşehir Belediye Binası İZSU önünden Konak Meydanına Yürüyerek Giriş Yapması.

 

    Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

    20.30İl Müftülüğü görevlileri tarafından;

*    Kuranı-ı Kerim Tilaveti

*    İlahi Grubunun Tasavvuf Musiki Dinletisi

*   Dua Okunması

    21.15Darbe Kalkışmasının İlk görüntülerinden oluşan kolajın yayını,

    21.25Sayın Valimizin Açılış Konuşmaları.

    Sayın Bakanımızın Programa Katılım Durumunda Konuşmaları.

 

    22.00Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 15 Temmuz Gecesi TV ekranlarından yaptığı çağrının ekranlarda gösterilmesi.

    …./…. Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz 2020 günü yapılacak olan Halka Hitabının Canlı olarak ekranlardan verilmesi

    Halkın Meydanları doldurmasının görüntülerinin verilmesi.

    22.50İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğunun Kahramanlık Türküleri konseri ve zeybek gösterisi.

 

    23.30TRT İzmir Radyosunun Kahramanlık Türküleri konseri.

    Darbe Kalkışmasının İlk görüntülerinden oluşan videoların gösterimi.

    00.13Tüm Camilerde aynı anda SELA okunması.

    00.20İl Müftülüğü görevlisi tarafından Fetih Suresinin Okunması.

 

    …/… Gece boyunca Cumhurbaşkanlığımızın uygun gördüğü 15 Temmuz konulu şarkı, marşlar ve videoların gösterimi. Protokol üyelerinin halkı selamlaması ve konuşma yapmaları ile program devam edecek, sabah namazı ile program son bulacaktır.

 

    NOT: İçişleri Bakanlığının Genelgesi doğrultusunda 15 Temmuz 2020 günü düzenlenecek etkinliklerin pandemi tedbirlerinin uygulanmasına müsait olan alan/meydanlarda saat 20.00’den itibaren tertip edilmesi, demokrasi nöbeti uygulanmasının şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ile STK, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımlarıyla 50 kişilik gruplar halinde dönüşümlü olarak icra edilecektir.